Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (Nauki (Science), Technologii (Technology), Inżynierii (Engineering), Sztuki (Arts) i Matematyki (Math).

Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne oraz pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach, ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu  z Programu Laboratoria Przyszłości @LaboratoriaPrzyszlosci w kwocie 122 700 zł zakupiliśmy m. in.

Wrzesień 2022

Od początku września uczniowie mogą obserwować proces  wydruku 3d na drukarce zakupionej w ramach laboratoriów przyszłości. Druk 3D polega na nakładaniu na siebie kolejnych cienkich warstw roztopionego tworzywa.  Uczniowie mogli obserwować  wolny przyrost drukowanego elementu, którego  druk trwa wiele godzin. Model serca ludzkiego w skali 1:1 drukuje się ponad 30 godzin i składa się z kilkuset warstw. Proces druku  fascynował wszystkich.

Październik 2022

W październiku rozpoczęły się zajęcia z robotyki. Uczniowie zaczynają poznawać możliwości poszczególnych  robotów ich budowę oraz język programowania.