Jesienna pora - spotkanie integracyjne klasy V a

 
Jesienną porą - spotkanie integracyjne klasy V a
Jesienny czas często kojarzy nam się z ponurą aurą, chcieliśmy ją umilić i zaprosiliśmy w szkolne progi naszych rodziców. Okazało się, że zebranie może być przyjemne zarówno dla nich jak i dla nas.
Spotkanie rozpoczęliśmy od montażu słowno - muzycznego pt. “Jesienną porą”, który przygotowaliśmy pod kierunkiem p. Magdaleny Ryżek podczas zajęć teatralno - muzycznych. Było to dla nas ogromne wyzwanie, ponieważ braliśmy czynny udział w tworzeniu scenariusza, układaniu tekstów piosenek. Staliśmy się reżyserami, scenografami i aktorami. Przygotowaliśmy także akompaniament do śpiewanych utworów, Adaś rozpoczął spotkanie dźwiękiem trąbki, Denis wygrał cudowną melodię na keyboardzie, a dziewczynki: Daria i Klara wprowadziły nas w melancholijny nastrój, gdy rozbrzmiewały dźwięki saksofonów. Przedstawiliśmy rodzicom nasz szkolny świat słowami wierszy, piosenek, za co otrzymaliśmy ogromne brawa i gratulacje. Nie zabrakło również wspólnych zabaw, konkurencji. Walczyliśmy o tytuł Mistrza Biologii, Mistrza Historii, jak również wykorzystywaliśmy wiedzę z języka polskiego i matematyki. Okazało się, że nasi opiekunowie bardzo dobrze znają nasze codzienne radości i smutki. Nie zabrakło także zabawy muzycznej, która sprawiła nam sporo radości.
W miłej i rodzinnej atmosferze spędziliśmy resztę popołudnia przy smacznym poczęstunku i ciepłej herbatce. Bardzo dziękujemy Rodzicom za obecność!
UCZNIOWIE KLASY V A
Z WYCHOWAWCĄ