Dziewczyny na medal!

 

W dniu 16 października 2021 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej w Wieleniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju Dziewcząt. Zawody odbywały się w kategorii Igrzysk Młodzieży czyli dziewcząt z roczników 2007-2008. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny: SP 1 Wieleń, SP Drawsko, SP Siedlisko, SP 2 Trzcianka. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Reprezentantki Gminy Wieleń zawodniczki SP 1 Wieleń nie miały sobie równych i wygrały wszystkie trzy pojedynki: 1:0 z Siedliskiem, 1:0 z Drawskiem oraz 2:0 z Trzcianką. Dziewczyny z wieleńskiej „jedynki” uzyskały tytuł Mistrzyń Powiatu i już niebawem wystąpią w zawodach na szczeblu rejonu pilskiego. Zawody przeprowadzili nauczyciele z SP 1 Wieleń: Marcin Rychlik, Bartosz Szymczak, Sławomir Szymczak, Anna Błoch i Paulina Rychlik.

Dziękujemy za wsparcie Radzie Rodziców działającej przy SP 1 Wieleń, która zakupiła batoniki i wodę dla zawodniczek oraz opiekunowi hali Panu Damianowi Garstce za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu turnieju.

Reprezentacja SP 1 Wieleń: Natalia Błażejewska (kapitan), Alicja Ostrowska, Marieta Duhr, Zuzanna Ptak, Agata Tafelska, Michalina Karpczak (bramkarz), Nikola Widman, Julia Boberska i Oliwia Błoch. Opiekun: Marcin Rychlik.

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP 1 Wieleń - awans
  2. SP Drawsko
  3. SP Siedlisko
  4. SP 2 Trzcianka

Marcin Rychlik