Noc Naukowców

W czwartek 24.11.2022, uczniowie klas VII i VIII mieli okazję zobaczyć ciekawe i interesujące doświadczenia z zakresu chemii i fizyki, a także samodzielnie poeksperymentować, w ramach zorganizowanej, w naszej szkole, Nocy Naukowców. Nazwa oraz idea tego wydarzenia nawiązują do organizowanej w całej Europie imprezy popularno- naukowej- Academic' Night.  

Chętni uczniowie przygotowali doświadczenia oraz zaprezentowali je swoim kolegom i koleżankom. Były to takie eksperymenty jak np.:  

- Rozdzielanie barw,
- Kolorowe probówki,
- Przywracanie koloru,
- Niespadająca woda, 
 
- Zegar jodowy,
- Ogień bez zapałek.
 

Przy wspólnym eksperymentowaniu, udało się otrzymać kolorową tęczę porównując gęstość roztworów. 

W ramach tego wydarzenia, we wtorek 22.11 odbył się również Szkolny Konkurs Wiedzy o Marii Skłodowskiej- Curie. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z naszej szkoły. Dzięki rzetelnemu przygotowaniu uczestników rywalizacja była zacięta, a o wygranej lub przegranej decydował jeden punkt. W tym konkursie wyłoniono, aż 9 laureatów:  

I miejsce:  

Natasza Zemanek, Zuzanna Kornacka, Julia Stołowska, Zuzanna Berg, 

II miejsce:  

Liliana Helwich 

III miejsce:  

Szymon Wiśniewski, Zuzanna Grembowska, Agata Skibińska, Hanna Szpilur,  

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie eksperymentów, chęci i odwagę, żeby pokazać je, przed tak liczną publicznością. Już teraz- zapraszamy za rok.  

Organizatorzy: 

Izabela Okrzesik- Frąckowiak  

Marta Fręś