Półfinał „B” Mistrzostw Wielkopolski

w Unihokeju Dziewcząt

 
W dniu 8 grudnia 2021 roku w hali Sportowo-Widowiskowej w Wieleniu odbyły się zawody o randze Półfinału Mistrzostw Wielkopolski Dziewcząt w Unihokeju. Do rywalizacji przystąpiły zawodniczki urodzone w latach 2007-2008 z Zbąszynia, Kębłowa oraz Wielenia. Mecze rozgrywano systemem „Każdy z każdym”, czas gry ustalono na 3x8 minut. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał wiceburmistrz Wielenia Pan Jan Graczyk, który życzył zawodniczkom udanych zawodów.
W pierwszym meczu zawodniczki z Wielenia zremisowały 1:1 z SP Zbąszyń, natomiast w drugim spotkaniu uległy SP Kębłowo 2:5 i ostatecznie zajęły trzecie miejsce.
Zawody zakończyła ceremonia wręczenia pucharów i dyplomów, której dokonali wiceburmistrz Wielenia Jan Graczyk oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu Regina Dolna.
Zawody odbyły się dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego w Wieleniu oraz Rady Rodziców przy SP 1 Wieleń.
Impreza została przygotowana i przeprowadzona przez zespół nauczycieli z SP 1 Wieleń: P. Rychlik, M. Turbańska, S. Szymczak, B. Szymczak, B. Fabiszak i M. Rychlik.
Wyniki:
SP 1 Wieleń – SP Zbąszyń 1:1
SP 1 Wieleń – SP Kębłowo 2:5
SP Kębłowo – SP Zbąszyń 3:1
Tabela:
1. SP Kębłowo 6 pkt. 8:3 - awans
2. SP Zbąszyń 1 pkt. 2:4 - awans
3. SP 1 Wieleń 1 pkt. 3:6
Reprezentacja SP 1 Wieleń: N. Błażejewska (kapitan), A. Ostrowska, M. Duhr, A. Tafelska, Z. Ptak, M. Karpczak (bramkarz), P. Kowalska. Opiekun: Marcin Rychlik.
 
Marcin Rychlik