Puszcza Notecka na taśmie

Puszcza Notecka na taśmie

W dniu 10 maja 2021 roku, podczas uroczystej gali w Kassel (Niemcy), uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Nagroda Młodzieżowa 2020. Wyróżnienie to przyznano za oryginalnie wykonaną pracę plastyczną pt. Puszcza Notecka.

Konkurs organizowany był wspólnie przez Wielkopolskę, Hesję (Niemcy), Akwitanię (Francja) i Region Emilia Romania (Włochy), a do udziału zaproszona została młodzież w wieku od 12 do 21 lat, zamieszkująca na stałe te regiony.

W edycji 2020 tematem przewodnim był las. Młodzież wieleńska, pod opieką Macieja Sosnowskiego, postanowiła wykorzystać walory naszej okolicy i przedstawić w swej pracy zwierzęta, rośliny, grzyby oraz obiekty, takie jak opuszczone kopalnie czy inne urokliwe miejsca, które kryją się w Puszczy Noteckiej. Praca, przypominająca formą taśmę filmową, jest imponujących rozmiarów - osiąga długość 30 metrów.

Informacje ozdobione są ręcznie wykonanymi ilustracjami i wycinankami z kolorowego papieru. Wszystko przewija się za pomocą korbki, a teksty, w związku z międzynarodowym zasięgiem konkursu, przedstawione zostały w dwóch językach - polskim i niemieckim.

Praca zachwyca pomysłowością i wykonaniem oraz ilością wiedzy jaką przekazuję w przyjemny i miły dla oka sposób. Szczególne gratulację należą się Hannie Szwalbe, Kornelii Siekierskiej, Marcie Szrama, Patrycji Hewusz, Julii Myszkowskiej oraz Agnieszce Stankiewicz, Julii Szewczyk i Amelii Jabłońskiej. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zuzanna Helwich