Dyktando o Pióro Dyrektora Szkoły
Dzień Języka Ojczystego

Dzień 21 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu brali udział w I Dyktandzie o Pióro Dyrektora Szkoły zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

W to ważne wydarzenie wprowadził społeczność szkolną uczeń klasy ósmej, odczytując fragment Inwokacji Pana Tadeusza. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Regina Dolna, zwracając uwagę uczniów na to, iż troska o język ojczysty, to również dbałość o naszą historię i tożsamość. Uczniowie zostali poinformowani o tym, iż Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to czas, aby pokazać łączność i ciągłość między różnymi aspektami naszego życia, to okazja, aby wskazać na potrzebę dbałości o nasz język narodowy. Świadomość istnienia różnorodności językowej i bogactwa języka, przy jednoczesnej zmienności, podkreśla znaczenie języka jako symbolu narodowego.

O I Pióro Dyrektora Szkoły rywalizowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych, klas II – IV oraz V-VIII, pisząc tradycyjne dyktando ortograficzne. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów, uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom gratulujemy!

I Pióro Dyrektora Szkoły im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu zdobyły:

Aleksandra Lużyńska z klasy III c oraz Liliana Helwich z klasy V c.

W kategorii klas II-IV
* II miejsce zajęła Tatiana Lembicz z klasy IV a
* III miejsce zajął Kamil Mleczak z klasy z klasy II a

W kategorii klas V-VIII
* II miejsce zajęła Julia Prima z klasy VI d
* III miejsce zajęła Estera Stefanek z klasy z klasy VI c

Magdalena Ryżek
Aneta Rutkowska-Forma