SP 1 Wieleń Mistrzem Powiatu w Koszykówce Dziewcząt!

W dniu 9 lutego br., w Szkole Podstawowej nr 1 w Czarnkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt (Igrzyska Dzieci kl. IV-VI). Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny: SP 1 Wieleń, SP 1 Czarnków, SP 2 Trzcianka oraz SP Jędrzejewo. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”, 4x 6 minut. W pierwszym meczu dziewczęta z Wielenia rywalizowały z gospodyniami SP 1 Czarnków i ostatecznie po nerwowym początku meczu wygrały 14:8. Podbudowane zwycięstwem w pierwszym spotkaniu, przystąpiły do drugiego pojedynku pełne optymizmu. Dobra skuteczność i nieustępliwa gra pod koszem zaowocowała wygraną z zeszłorocznym zwycięzcą SP Jędrzejewo 23:7! Po tym meczu było już wiadomo, że koszykarki z Wielenia będą walczyć o zwycięstwo w turnieju, a na ich drodze stanęły rówieśniczki z Trzcianki. Zawody ułożyły się w taki sposób, że zwycięzca ostatniego meczu wygrywał cały turniej. Ostatnie spotkanie było bardzo wyrównane z lekką przewagą zawodniczek z Trzcianki. Czwarta kwarta to popis gry zawodniczek z SP 1 Wieleń i ostateczna wygrana 14:12. Dziewczęta wygrywając zawody powiatowe wywalczyły możliwość reprezentowania powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego w zawodach rejonowych, które odbędą się w Pile. Gratulacje!!! P<>Klasyfikacja końcowa: