Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Jędrzejewie

Dnia 30.01.2019 uczniowie klas I a, II a oraz VIII a uczestniczyli w wyjeździe do schroniska w Jędrzejewie. Celem wizyty było dostarczenie zebranej przez uczniów naszej szkoły karmy dla psów. Karma dla psów zbierana jest w naszej szkole od kilku lat z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w ramach działań wolontariatu. Zbiórka organizowana jest w formie konkursu międzyklasowego. W tym roku pierwsze miejsce zajęła klasa I a (67,43 kg), drugie miejsce klasa II a (56,70 kg) i trzecie miejsce klasa I c (50,50 kg). Łącznie uczniowie naszej szkoły zebrali 345,20 kg karmy suchej, 27 dużych puszek z karmą, 5 puszek karmy średniej 11 puszek karmy małej, kilka kocy i legowisk dla psów.

Podczas pobytu w Jędrzejewie uczniowie pod opieką pracownika schroniska mogli zobaczyć jak mieszkają zwierzęta i posłuchać o tym, jak funkcjonuje miejsce pobytu bezdomnych psów. Uczniowie byli zaciekawieni i wzruszeni pobytem w schronisku. Była to ciekawa lekcja bezinteresownej pomocy i empatii do zwierząt.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękuję za koordynowanie zbiórki karmy Pani Magdalenie Mikołajczak oraz uczniom klasy VII b.

Wróbel – Grzegorek Grażyna