Finał Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju Dziewcząt

W dniach 17-18 grudnia 2018 roku w Kamionkach (Gmina Kórnik) rozegrano Finał Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju Dziewcząt Igrzyska Dzieci. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa w Radzewie. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się mistrzowie rejonów: SP 1 Wieleń (rejon Piła), SP Salezjanie Poznań (rejon Miasto Poznań), SP 1 Nowy Tomyśl (rejon Poznań Zachód), SP Kotlin (rejon Poznań Wschód), SP Brudzew (rejon Konin), SP Żegocin (rejon Kalisz), SP Kębłowo (rejon Leszno) oraz gospodarze SP Radzewo. Turniej oficjalnie otworzyli przedstawiciele samorządu Gminy Kórnik oraz Prezes Szkolnego Związku Sportowego Zdzisław Urbańczyk.

Turniej rozgrywano w formule dwudniowej. Drużyny rozlosowano do dwóch grup po 4 zespoły. Pierwszego dnia drużyny rozgrywały dwa mecze grupowe, natomiast w drugim dniu trzeci mecz grupowy oraz mecz o miejsce w turnieju. Reprezentacja dziewcząt z SP 1 Wieleń trafiła do grupy z SP Salezjanie Poznań, SP Kębłowo oraz SP 1 Nowy Tomyśl. Początek turnieju był trudny dla dziewcząt z Wielenia ponieważ przegrały z ubiegłorocznymi tryumfatorkami mistrzostw wielkopolski SP Salezjanie Poznań 0:4. Humory ekipie z Wielenia poprawiły się po wygranej nad SP 1 Nowy Tomyśl 2:1. W tym meczu nie tylko wynik był dobry, ale również gra napawała optymizmem na drugi dzień turnieju. W drugim dniu ostatnim przeciwnikiem grupowym była szkoła z Kłębowa. Zwycięstwo w tym meczu dawało wieleniankom awans do najlepszej czwórki turnieju. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia SP 1 Wieleń, dziewczęta po pierwszej tercji prowadziły już 2:0, niestety w kolejnych tercjach straciliśmy 4 bramki odpowiadając tylko jednym trafieniem i ostatecznie przegraliśmy 3:4. Dziewczętom przyszło więc rywalizować o 5 miejsce w turnieju, gdzie przegraliśmy z gospodyniami z SP Radzewo ostatecznie zajmując 6 miejsce w finale wojewódzkim. Mistrzyniami województwa zostały zawodniczki z SP Brudzew, które w finale pokonały SP Żegocin 8:0. Najlepszą zawodniczką całego turnieju z SP 1 Wieleń została wybrana Emilia Koza. Wyróżnienia za poszczególne mecze otrzymały również Julia Sobek, Natalia Błażejewska oraz Alicja Ostrowska.

Finał Mistrzostw Województwa stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Dla naszej drużyny była to piękna przygoda i duża lekcja unihokeja. Trzeba podkreślić ambitną postawę dziewcząt, które podczas turnieju zbierały cenne doświadczenie, doskonaliły umiejętności gry oraz zawierały nowe przyjaźnie z zawodniczkami z innych drużyn. Mamy nadzieję, że będziemy częściej grać na podobnych turniejach i w kolejnych latach przyczynimy się do popularyzacji tej pięknej dyscypliny w Wieleniu i okolicy.

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Brudzew
2. SP Żegocin
3. SP Kębłowo
4. SP Salezjanie Poznań
5. SP Radzewo
6. SP 1 Wieleń
7. SP Kotlin
8. SP 1 Nowy Tomyśl

Reprezentacja SP 1 Wieleń: Emilia Koza (kapitan), Julia Myszkowska (bramkarz), Natalia Błażejewska, Alicja Ostrowska, Julia Sobek, Michalina Bogacz, Maria Fabiszak, Aleksandra Wróbel, Marta Szrama, Julia Janowska, Marika Makuch. Opiekun: Marcin Rychlik, Sławomir Szymczak.

Marcin Rychlik