Wygrana w Trzciance! Awans na Finał Województwa – Tymbark 2018/2019

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. W roku szkolnym 2018/2019 rozgrywana jest XIX edycja w/w turnieju i udział w niej biorą uczniowie SP 1 Wieleń zgłoszeni w dwóch kategoriach: chłopcy U-12 oraz dziewczęta U-12 czyli roczniki 2007 i 2008.

Pierwszy turniej eliminacyjny na poziomie gminnym odbył się 17 listopada br., na boisku Orlik w Wieleniu, gdzie rywalizowały dwie wieleńskie podstawówki. Mecze w kategorii chłopców i dziewcząt wygrały reprezentacje SP 1 Wieleń i wywalczyły prawo startu w kolejnym etapie czyli finale powiatowym turnieju.

Tak się złożyło, że finał powiatowy w Trzciance rozegrano dzień po eliminacjach gminnych 18 listopada br., na boisku wielofunkcyjnym SP 2 Trzcianka. W niedzielne przedpołudnie przy niesprzyjającej pogodzie do rywalizacji w kategorii dziewcząt U-12 zgłosiły się trzy drużyny SP 1 Wieleń, SP 2 Trzcianka i SP Drawsko. Natomiast w kategorii chłopców U-12 SP 1 Wieleń, SP Lubasz, SP 2 Trzcianka, SP Pęckowo. Nasze dziewczęta w pierwszym meczu wygrały z SP 2 Trzcianka 5:0, a w drugim decydującym o wygranej, po bardzo zaciętej walce zremisowały 1:1 z SP Drawsko i dzięki lepszemu bilansowi bramek zajęły pierwsze miejsce! Drużyna dziewcząt wywalczyła również prawo startu w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się w terminie pomiędzy 10 marca – 26 kwietnia. Bramki dla SP 1 Wieleń strzelały Alicja Ostrowska, Natalia Błażejewska oraz Oliwia Błoch. Cały zespół zasłużył na gratulacje ponieważ mało kto stawiał na wygraną dziewcząt z Wielenia, a one dzięki umiejętnością, ambicji i zaangażowaniu sprawiły miłą niespodziankę!

W turnieju chłopców reprezentacja SP 1 Wieleń ostatecznie zajęła 3 miejsce.

Klasyfikacja dziewcząt U 12:
1. SP 1 Wieleń
2. SP Drawsko
3. SP 2 Trzcianka

Klasyfikacja chłopców U-12:
1. SP Lubasz
2. SP 2 Trzcianka
3. SP 1 Wieleń
4. SP Pęckowo

Reprezentacja dziewcząt: Alicja Ostrowska, Natalia Błażejewska, Marieta Duhr, Patrycja Boberska, Oliwia Błoch, Nikola Widman, Zuzanna Ptak, Agata Tafelska, Patrycja Kowalska. Opiekun: Marcin Rychlik.

Reprezentacja chłopców: Mateusz Witka, Oliwier Bidyj, Szymon Krystek, Jakub Gaborek, Jakub Orzechowski, Cyprian Krzyżanowski, Martin Jechołkowski, Alan Garstka, Jakub Jusko, Adam Wygrała. Opiekun: Sławomir Szymczak/Bartosz Szymczak.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na Finale Wojewódzkim!

Marcin Rychlik