Cyprian Krzyżanowski wicemistrzem województwa!

W dniu 29 maja 2018 roku w Żerkowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. W kategorii klas IV chłopców w biegu na 1000 metrów wicemistrzem województwa został uczeń naszej szkoły Cyprian Krzyżanowski! Cyprian uzyskał czas 3:54 min i w swoim biegu pokonał 185 zawodników. Należy dodać że bieg był bardzo emocjonujacy, a walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatnich metrów. Jest to jeden z największych sukcesów sportowych w historii naszej szkoły. Za drugie miejsce uczeń odebrał pamiątkowy medal oraz dyplom. W biegach uczestniczyły również nasze dziewczęta z klas czwartych. W biegu w którym wystartowało 181 zawodniczek Marieta Duhr zajęła 75 miejsce, 82 Nikola Widman, 83 Zuzanna Ptak, 90 Natalia Błażejewska, 94 Agata Tafelska i 107 Alicja Ostrowska. Drużynowo dziewczęta zajęły 12 miejsce na 26 startujących drużyn. W zawodach wystartowała również Kinga Grzelak w kategorii dziewcząt klas V i VI i ostatecznie zajęła wysokie 19 miejsce na 194 zawodniczki. Łącznie w zawodach wystartowało 1207 uczniów. Opiekunem sportowców był Marcin Rychlik.