Wycieczka klasy V b do Wrocławia

W dniach 23-25 maja 2018 roku klasa V b uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia. Kierownikiem wycieczki był wychowawca Marcin Rychlik, a opiekunami Panie Paulina Rychlik oraz Anna Błoch.

W pierwszym dniu zwiedzania udaliśmy się do Afrykarium, które stało się unikatowym na skalę światową kompleksem, przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki. Następnie spacerowaliśmy alejkami 100-letniego ZOO, gdzie kręcono cykl programu „Z kamerą wśród zwierząt”. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska najmniejszych i największych zwierząt, różnego gatunku, z różnych kontynentów, przedstawicieli fauny i flory. Kolejną atrakcją dla wycieczkowiczów było zobaczenie pokazu Fontann Multimedialnych oraz zwiedzanie Ogrodu Japońskiego.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się śniadaniem i spotkaniem z przewodnikiem, który przybliżył uczniom historię miasta, zabytki i oczywiście zapoznał z legendą o wrocławskich krasnalach. Zwiedzanie zaczęliśmy od Rynku Głównego i poprzez spacer zabytkowymi uliczkami Wrocławia zobaczyliśmy barokowe kamienice, wieżę gotyckiego kościoła świętej Elżbiety oraz Uniwersytet Wrocławski, aż dotarliśmy do najstarszej dzielnicy miasta - Ostrowa Tumskiego. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wody Hydropolis, a dzień zakończyliśmy podziwianiem zachodu słońca z 49 piętra wieży Sky Tower.

Trzeci dzień wycieczki rozpoczął się równie intensywnie co pozostałe. Już o godzinie 9.00 zwiedzaliśmy Panoramę Racławicką i podziwialiśmy wielkie malowidło, które dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich) i technicznych „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Ostatnim akcentem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Miejskiego, który był areną Mistrzostw Europy 2012. Zmęczeni i pełni wrażeń z pięknego miasta jakim jest niewątpliwie Wrocław udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

Wycieczka do Wrocławia na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wychowawca kl. V b
Marcin Rychlik