Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych dni, dlatego klasa I c postanowiła go uczcić zapraszając na lekcję swoje kochane mamusie.

Zajęcia rozpoczęły się od zadania matematycznego. Dzieci musiały wykonać działania w zakresie 20 a następnie ułożyć wyniki rosnąco. Wykonały tą część zadania poprawnie, więc z sylab które widniały obok liczb ułożyły hasło: Za co kochamy mamę?

Następnie dzieci odczytywały zdania odpowiadające na pytanie hasła ułożonego wcześniej w zadaniu matematycznym.

Potem słuchały opowiadania pt. Dzień Matki czytanego przez nauczyciela. Po wysłuchaniu tekstu oceniały postępowanie głównych bohaterów.

Kolejne zadanie polegało na napisaniu odpowiedzi na pytanie: Jaka jest moja mama? Dzieci pisały zdanie na kartce w kształcie serduszka a następnie głośno je odczytywały wychodząc na środek sali.

Następne zadanie było zadaniem przeznaczonym dla mam. Każda mama musiała rozpoznać swój portret wykonany przez swoją pociechę. Mamusie wykonały to zadanie wzorowo.

Później dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. Uściski dla mamy. A następnie, już indywidualnie złożyły życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i kwiatek z krepy.

Na samym końcu odbyła się sesja zdjęciowa. Każda mama chciała mieć zdjęcie ze swoją pociechą. Pani Monika Piątek postarała się, aby było ciekawie i przygotowała specjalne tabliczki z napisami np.Kochana córeczka, kochany synek, super mamusia, książę, księżniczka i wiele innych.

Jeszcze raz dziękujemy mamusiom za przybycie.

M.Piątek