Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych

Nowa hala Sportowo- Widowiskowa w Wieleniu była areną zmagań drużyn biorących udział w Mistrzostwach Powiatu w Halowej Piłce Nożnej chłopców szkół podstawowych. Turniej odbył się w sobotę 28.10.2017, uczestniczyło w nim osiem najlepszych drużyn naszego powiatu wyłonionych w eliminacjach gminnych. Do rywalizacji o miano Mistrza Powiatu i prawo startu w turnieju rejonowym przystąpiły drużyny z: SP Drawsko, SP Krzyż Wlkp, SP Katolicka Trzcianka, SP 1 Czarnków, SP Jędrzejewo, SP Rosko, SP Lubasz, SP 1 Wieleń. Sędzią zawodów był pan Marcin Rychlik.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Zastępca Burmistrza Wielenia pan Jan Graczyk. Zespoły podzielono na dwie grupy , dwie najlepsze drużyny z każdej grupy uzyskiwały awans do półfinałów. W grupie A najlepiej zaprezentowały się drużyny z Lubasza i Wielenia, z grupy B do półfinałów awansowały SP Katolicka Trzcianka i SP Drawsko. W pierwszym półfinale SP Katolicka Trzcianka pokonała 2:0 SP 1 Wieleń, w drugim meczu Lubasz wygrał z Drawskiem 3:1. W meczu o III miejsce chłopcy z Wielenia okazali się lepsi od zawodników z Drawska dopiero po serii rzutów karnych. W finale drużyna SP Lubasz pokonała SP Katolicka Trzcianka 3:0.

Uroczystej dekoracji dokonała dyrektor SP 1 Wieleń pani Regina Dolna. Najlepsze zespoły otrzymały puchary, wszystkie drużyny otrzymały gadżety promocyjne gminy Wieleń, napoje i słodycze. Najlepszy bramkarz, zawodnik i strzelec turnieju otrzymali nagrody rzeczowe.

TABELA KOŃCOWA
1. SP Lubasz
2. SP Katolicka Trzcianka
3. SP 1 Wieleń
4. SP Drawsko
5. SP Krzyż Wlkp
6. SP Rosko
7. SP Jędrzejewo
8. SP 1 Czarnków

Najlepszy bramkarz: Oskar Dolny ( SP 1 Wieleń )

Najlepszy strzelec ( 8 bramek ) : Maciej Bednarek ( SP Katolicka Trzcianka )

Najlepszy zawodnik: Kacper Oelke ( SP Lubasz )

Turniej odbył się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Wieleniu, Starostwa Powiatowego w Czarnkowie, nagrody rzeczowe ufundowały PZU Życie SA ( Oddział Piła) i firma Euro -Seven z Roska.

Organizatorem Mistrzostw była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.

Skład SP 1 Wieleń: Oskar Dolny, Bartosz Ignaszak, Wojciech Ciesielski, Bartosz Szymczak, Hubert Gajdziński, Alan Garstka, Wojciech Bromberek, Patryk Grześ, Cyprian Krzyżanowski. Opiekun- Sławomir Szymczak.