Bezpieczeństwo to podstawa!

W dniu 26.10.2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu odbyły się pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz życiu codziennym. Spotkanie z policjantem mł. asp. Bartoszem Hammerlingiem.

Uczniowie klas I podczas spotkania dowiedzieli się m.in. jak należy się zachowywać na drodze, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz co zrobić jeśli zaczepi ich obca osoba. Podczas spotkania policjant tłumaczył dzieciom, w jakich miejscach mogą poruszać się na rowerach oraz jak powinny być wtedy ubrane.

Policjant gościnnie odwiedził również klasę IV – VII oddziału specjalnego. Dzielnicowy porozmawiał z uczniami na temat właściwego zachowania się na drodze, właściwego zachowania się w klasie względem osób dorosłych oraz kolegów.

Uczniowie żywo dyskutowali, zadawali pytania dotyczące pracy policji. Nie obyło się bez pytań „Czy policjanci lubią pączki?”, „Czy policjanci strzelają do przestępców?”, „Czy w policji pracują kobiety?” i wiele innych. Spotkania odbyły się w miłej atmosferze. Dzieci mogły oglądać, dotykać lizaka oraz pałki przyniesionej przez policjanta. Uczniowie pod nadzorem oglądali kajdanki, które policjant ma zawsze przy sobie. Na koniec każde dziecko otrzymało kolorowankę na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Uczniowie z wychowawcami serdecznie dziękują mł. asp. Bartoszowi Hammerlingowi za odwiedziny.

Joanna Orzechowska