W dniu 9 października 2017 roku uczniowie klasy V B wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę klasową do Poznania. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Rynku. Odwiedziliśmy niezwykłe miejsce jakim jest Blubry 6D i poczuliśmy ducha dawnego Poznania. Wsiedliśmy do kapsuły czasu przenosząc się w przeszłość i poznaliśmy bohaterów miejskich legend. Dzięki trójwymiarowym okularom podziwialiśmy naścienne malowidła wykonane w technice 3D.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym w „Laboratorium wyobraźni”. Uczniowie z opiekunami zwiedzali wystawę ”czerwoną”, która składała się z trzech części. W pierwszej z nich, uczniowie poznali zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm itp. Druga część to udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii. Uczniowie wykonali m.in. masę plastyczną, którą po zajęciach mogli zabrać do domu. Trzecia część wizyty to zajęcia akustyczne z grą interaktywną Knoocker. Interaktywna ścianka pozwala na kontrolowanie gry komputerowej za pomocą zwykłej piłeczki. Laboratorium Wyobraźni bardzo spodobało się uczestnikom wycieczki i bezpośrednio po wyjściu z budynku uczniowie zaczęli planować wyjazd na inną tym razem Zielona Wystawę.

Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w Parku Trampolin Jump Arena, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów odbyliśmy rozgrzewkę, omówiliśmy regulamin Areny i bawiliśmy się skacząc i wykonując różne ewolucje na trampolinach. Wycieczka była bardzo udana, a powrót do domu umilały piosenki śpiewane przez uczniów klasy V B i ich opiekunów.

Marcin Rychlik